Egipt – kraina złotego piasku ☀

Państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji.  Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone. Dlaczego właśnie Egipt? W tym miejscu znajdziemy magiczne, tajemnicze – piramidy, które oglądając w dzieciństwie w filmach były dla nas całkowicie nieosiągalne a teraz mamy je na wyciągnięcie ręki ! Starożytna kultura, rafa koralowa i słońce… to najbardziej zapadnie nam w pamięci.  Dlatego jeśli nadal zastanawiacie się nad wyborem tego miejsca – naszym zdaniem zdecydowanie WARTO !

My wróciliśmy całkiem niedawno dlatego każdy hotel, każde super miejsce mamy sprawdzone na ”świeżo”. 😊😊 Egipt to piękny afrykański kraj wciąż bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata, również z Polski. Jak więc wygląda lot? Ile trwa? Czy czekają na nas przesiadki?

A może marzą ci się szalone wakacje z przyjaciółmi, będące niekończącą się imprezą? Dobrze trafiłeś, w Egipcie nie brak miejsc, w których można świetnie się zabawić. Szczególnie w dużych turystycznych kurortach, jak na przykład Hurghada czy Sharm El Shejk, znajdziemy mnóstwo dyskotek, pubów, restauracji.

Jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych to Szarm el-Szejk, to drugi co do wielkości z portów lotniczych Egiptu. Loty czarterowe do Szarm El Szejk odbywają się z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Warszawy i Katowic.  Średni czas rejsu wynosi około 4 godzinek. Do wyboru mamy także lotnisko w Hurghadzie. Latają tu samoloty z Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia i z Warszawy, Krakowa i Rzeszowa. A co jeśli wybierzemy inny kierunek…?

Egipskie porty lotnicze Loty czarterowe – miasta wylotu Średni czas lotu
Szarm el-Szejk Wrocław, Gdańsk, Poznań, Warszawa, Katowice 4h – 4h i 30 minut
Hurghada Poznań, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Kraków, Rzeszów 4h i 25 minut
Marsa Alam Katowice, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań 4h i 30 minut
Taba Katowice, Poznań, Warszawa, Wrocław 3,5 – 4 h

A jakie są wasze doświadczenia jeśli mieliście już okazję być w tym miejscu? 😀 Jednak przed każdą zaplanowaną czy też całkowicie spontaniczną podróżą powinniśmy dowiedzieć się kilku najpotrzebniejszych informacji. Dlatego sprawdźcie dokładnie nasz przewodnik i najlepsze miejsca w Egipcie… i pakujcie walizki !

1. Jaki najlepszy termin powinniśmy wybrać aby pogoda na naszych wakacjach była najlepsza?

Idealna pora… właściwie bez względu na miesiąc, ponieważ przez cały rok panują tu dobre lub bardzo dobre warunki pogodowe. Warto zatem uwzględnić to w planach urlopowych. Lata są bardzo gorące, zimy nieco chłodniejsze, zwłaszcza na pustyni. Właściwie nigdy nie pada. Przez cały rok jest ponad 20 st., latem do 35 w cieniu. Najlepszy okres zależy od celu waszej wizyty…czy chcemy tylko i wyłącznie błogiego lenistwa i opalania się w gorących promieniach słońca czy też jesteśmy typem typowego wędrownika, który nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Jeśli jednak aby uniknąć tłoku i upału, najlepiej przyjechać pomiędzy końcem lutego a majem, oraz od września do połowy listopada.

2.Jakie dokumenty potrzebne będą nam do przekroczenia granicy? Wiza czy paszport?

Oczywiście wybierając wakacje w Egipcie potrzebna nam będzie wiza. Aby uniknąć tłoku i upału, najlepiej przyjechać pomiędzy końcem lutego a majem, oraz od września do połowy listopada. Władze Egiptu postanowiły ułatwić podróże turystom, którzy zamierzają odwiedzić ich kraj. Aby wyrobić wizę, nie trzeba już stać w długiej kolejce na lotnisku. Można zakupić ją przez internet.

Elektroniczna wiza uprawnia do 30-dniowego pobytu Egipcie w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytowych.
Formularz można wypełnić indywidualnie lub też w imieniu całej rodziny lub grupy. Do wyboru mamy jednorazowy lub wielokrotny wjazd do kraju.
MUSIMY JEDNAK PAMIĘTAĆ Aby otrzymać e-wizę, należy posiadać paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty przyjazdu.
A jeżeli mamy już takie ułatwienie… rezerwujmy wakacje !

3.Która godzina?

+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego.⏰⏰

4. Jaka waluta będzie na obowiązywać podczas wakacji  Egipcie?

Jednostką monetarną Egiptu jest funt egipski (EGP). 1 funt = 100 piastrów = 1000 milimów. W obiegu znajdują się:

– banknoty o nominałach 25 i 50 piastrów oraz 1, 5, 10, 20, 50, 100 i 200 funtów,

– monety o nominałach 5, 10, 20, 25 (w praktyce są one rzadko używane) i 50 piastrów oraz 1 funta.

1 EGP to ok. 0,19 zł – tak przedstawia się aktualny kurs funta egipskiego

JEDNAK MUSIMY PAMIĘTAĆ ŻE:

Funt egipski to waluta trudno dostępna w polskich kantorach, dlatego też planując wyjazd do Egiptu, najlepiej zabrać dolary amerykańskie. Wwożąc do Egiptu waluty obce nie musimy wypełniać deklaracji celnej, jeżeli wartość tychże walut nie przekracza 10 tys. USD. Inną opcją jest zaopatrzenie się w euro, niemniej jeśli chodzi o waluty obce, to w Egipcie najpopularniejsze są dolary. Z ich wymianą na miejscu nie będziemy mieć problemów – dokonamy tego w lokalnych kantorach, bankach, hotelach bądź na lotnisku po przylocie.

 5. Czy potrzebna nam będzie przejściówka do kontaktu?

Napięcie elektryczne w sieci w Egipcie wynosi 220 V, wtyczki są zazwyczaj takie jak w Polsce, dlatego bez problemu naładujemy nasze aparaty fotograficzne aby móc zrobić kolejną extra porcję zdjęć !

6.Bezpieczeństwo. Czy w tym kraju jest bezpiecznie?

Pomimo wszędobylskich plotek na temat niskiego bezpieczeństwa w tym kraju wielu turystów mimo to wybiera ten kierunek. I bardzo dobrze ! Kraj ten jest na prawdę krajem bezpiecznym ! Jeżeli dodatkowo będziemy przestrzegać kilku najważniejszych zasad… wtedy nic nie będzie zagrażać naszemu zdrowiu ani też życiu.

👉 Podczas wizyty w Egipcie bardzo łatwo o zatrucie pokarmowe. Aby tego uniknąć należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny. Owoce i warzywa przed spożyciem zawsze trzeba bardzo dokładnie umyć.

👉 Regiony atrakcyjne turystycznie nie są wolne od drobnych kradzieży,  w zatłoczonych miejscach zwróćmy szczególną uwagę na nasze bagaże i portfele. Nie należy nosić przy sobie większej ilości pieniędzy, czy kart kredytowych – lepiej zostawić je w hotelowym sejfie.

👉 Przy wysokich temperaturach panujących w Egipcie, należy pić duże ilości napojów, aby uniknąć odwodnienia organizmu

👉 Woda z kranu nie nadaje się do picia. Należy pić do tylko wodę butelkowaną, a także używać jej do mycia zębów.

Jeśli jednak znamy choć wstępny termin naszej podróży aby być na bieżąco sprawdzajmy stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, tam na pewno znajdziemy wszystkie najnowsze i najpotrzebniejsze informacje . https://polakzagranica.msz.gov.pl

7. Czy przed planowaną podróżą powinniśmy zadbać o obowiązkowe lub zalecane szczepienia?

Oczywiście jak przed każdą podróżą do innego, zupełnie nie znanego nam kraju powinniśmy zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze nam leki oraz środki farmaceutyczne stosowane w leczeniu problemów zdrowotnych mogących wystąpić podczas podróży.

Wybierając wakacje w Egipcie nie znajdziemy informacji o obowiązkowych szczepieniach. Jedyne proponowane szczepienia to tylko szczepienia zalecane ! Aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek w celu uzyskania wymaganego efektu ochronnego.

Nawet jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 4 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania informacji na temat możliwości wykonania szczepień, wyboru leków do apteczki, itp.

8. W jakim języku będzie nam najłatwiej porozumieć się w tym kraju?

Językiem urzędowym w Egipcie jest arabski, natomiast mieszkańcy posługują się potocznym językiem egipsko-arabskim. Jednak z pewnością duuuża część z nas tego języka nie zna… dlatego bez problemu dogadamy się w języku angielskim !

9. Czy kuchnia w Egipcie jest smaczna?

Na egipskim talerzu czuć wpływy Libanu, Syrii, Turcji, Sudanu, Grecji, Francji, Włoch, a nawet dalekich Indii. Nic tak nie zbliża narodów, jak dzielenie się dobrym jedzeniem. Egipt ma znakomitą kuchnię, często niedocenianą przez polskich turystów, bo po prostu nieznaną.
Restauracje kuszą zagranicznych turystów dużym wyborem dań egipskich, zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich. Najpopularniejsze za granicą potrawy egipskie to falafel, shoarma, hummus i harisa. Posiłki w Egipcie są zazwyczaj proste i zdrowe, przygotowywane ze świeżo zebranych owoców i warzyw. Egipcjanie nigdy nie zapominają o tym, by potrawy były aromatyczne.Najbardziej popularne potrawy egipskie to:

  • Hummus – sos zrobiony z sezamu i grochu.
  • Kofta egipska – potrawa przygotowana z mielonego mięsa wołowego lub jagnięcego, cebuli, jajek, posiekanej pietruszki i innych przypraw, jest ona pieczona na rożnie i podawana z sosem i ryżem lub kaszą kuskus.
  • Tabbula – pyszna sałatka z kaszą kuskus, cebulą i aromatycznymi ziołami.
  • Mahallabiyya – ryżowy pudding z pistacjami.

Spacerując po egipskich bazarach zobaczyć można stragany z ogromną ilością owoców i warzyw. Niektóre z nich wyglądają dość egzotycznie. Jeśli jakiś szczególnie przypadnie nam do gustu nie powinniśmy sobie go odmawiać ! To może być jedyna taka  okazja na spróbowanie innego smaku, innego nie znanego nam owocu – a tam smakują one szczególnie ! Dojrzewające w słońcu są niesamowicie soczyste i słodkie.

10.Czy ceny w Egipskich sklepach, barach czy restauracjach zwalą nas z nóg?

Naszym zdaniem zdecydowanie NIE ! Ceny w Egipcie są często dużo mniejsze niż w Polsce. W każdym miejscu znajdziemy super pamiątki, które na pewno będą różnić się od tych kupionych w innych miejscach. Magnesy – my obkupiliśmy się niesamowicie ! 😜

11.Środki transportu w Egipcie – jakim środkiem transportu powinniśmy poruszać się po mieście?

Poruszanie się samemu po nieznanych nam miastach Egiptu niestety nie jest zbyt polecane. Podróż wynajętym samochodem często może być dla nas niezbyt bezpieczna. Mimo istniejącej możliwości wypożyczenia samochodu MY odradzamy wam to wyjście. Jeśli jednak jesteśmy dosyć zwartą, większą grupą bez obaw możemy postawić na podróżowanie np. miejskim autobusem. Komunikacja lokalna i międzymiastowa w Egipcie jest bardzo wygodna. Bez problemu można dojechać wszędzie tam, gdzie są ludzie. Najpopularniejszym w kraju środkiem transportu są autobusy, kursujące prawie do wszystkich miast, miasteczek i wiosek. Na dłuższych trasach oraz więcej połączeń obsługiwanych jest przez nowoczesne autobusy z klimatyzacją. Ceny biletów autobusowych są na prawdę niewielkie, porównywalne do naszych. 😊

Egipt posiada dobrą sieć kolejową, jednak tego typu transport nie jest aż tak popularny jak transport autobusowy. Pociągi docierają do każdego z większych miast w Egipcie, jednak sam system kolei wymaga gruntownej modernizacji ze względu na swój stan.  Główna linia to Kair–Asuan. Jest przedział „sypialny”, ale pierwsza klasa siedząca też jest wygodna. Mimo, że pociągi wyglądają paskudnie i są zaniedbane, są wygodne. Co chwila przechodzi pan z wózkiem i sprzedaje napoje w dobrych cenach.  Chcąc jechać w daleką trasę pociągiem na własną rękę, warto kupić bilet z kilkudniowym wyprzedzeniem. Potem może zabraknąć miejsc i spotka nas nie zbyt miła niespodzianka !

Transport publiczny to busy jeżdżące wzdłuż wybrzeża na długości całego miasta oraz taksówki. Taksówki i busy charakteryzują się biało- niebieskim kolorem. Chcąc skorzystać z ich usług, należy po prostu stanąć na skraju drogi i cierpliwie czekać, nie powinno zająć to dłużej niż dwie minuty, by zostać zauważonym przez szukających zarobku kierowców. Co istotne, cel podróży oraz cenę przejazdu należy ustalić przed wejściem do pojazdu aby na zakończenie naszej podróży nie usłyszeć kwoty nie z tej ziemi.

No to co…? Przyszedł czas na naszą ulubioną część czyli hotele ! Każdy sprawdzony przez nas  najmniejszym szczególe ! 😍

Sunrise Garden Beach Resort & Spa 5* 

Pokoje są bardzo czyste sprzątane codziennie. W pokojach znajduje się lodówka. Czekały na nas również owoce oraz ciastka. W łazience na wyposażeniu mieliśmy szlafroki oraz przybory kosmetyczne, co jest super opcją dla zapominalskich turystów.😜  W pokoju kapcie hotelowe. Byliśmy zakwaterowani w 1 budynku po prawej stronie od budynku głównego. W budynku głównym znajduje się recepcja, lobby w którym znajduje się bar oraz dyskoteka to wszystko znajdziemy na 1 piętrze na parterze znajduje się restauracja główna oraz bar.

Przy zameldowaniu się otrzymujemy karty na ręczniki plażowe. Hotel jest nowoczesny i bardzo czysty. Plaża jest piaszczysta z wydzieloną częścią dla osób dorosłych.

Przy tym hotelu znajdziemy również stanowiska w których będziemy mogli zapisać się na rejs z snurkowaniem czy inne atrakcje wodne.

Sunrise Grand Select Crystal Bay Resort 5* 

Naszymi oczami : Kolejny hotel sieci Sunrise – bardzo czysty i duży obiekt.😊 

Wszystkie hotele tej sieci mają bardzo dobry serwis oraz dbają o komfort swoich gości. Pokoje sprzątane każdego dnia, fajnie urządzone. Super opcją w  tym hotelu  są pokoje Royal Suite z prywatnym basenem – mega. 😊

Sentido Mamlouk Palace Resort & Spa 5* 

Jest to idealny wybór dla rodzin z dziećmi jak i na pobyt dla par. Hotel jest luksusowy ale bardzo swobodnie się w nim można poczuć. Ma świetną restauracje meksykańską koniecznie trzeba spróbować tequili Bum Bum. 😊  W restauracji azjatyckiej zjemy bardzo dobre sushi.

Dużym atutem jest również, to że możemy korzystać z hotelu Sunrise Garden Beach Resort & Spa w którym znajduje się duży aqua park oraz animacje dla dzieci w namiocie. 😊

Grand Seas Resort- Hostmark 4* 

Bardzo fajny czyściutki i fajny hotel, pokoje oferowane klientom są na prawdę czyste i zadbane. Piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu, to jedna z najlepszych plaż w Hurghadzie z łagodnym zejściem do morza. Mega fajne basen, z których nie będziemy chcieli wyjść. 

Straigenberger Aqua Magic 5*

Naszym okiem:

Hotel jest czysty i zadbany. Na pewno godny polecenia. Pokoje przestronne i czyste, które z pewnością spodobają się większości z was. Największą atrakcją tego hotelu jest „leniwa rzeka” oraz aqua park dla dzieci 🙂

Minusem może być, to że hotel nie jest zlokalizowany bezpośrednio przy plaży. Jednak nie jest to dużym minusem… uwierzcie nam.  😜 

Imperial Shams Abu Soma 4+*

Hotel leży bezpośrednio nad brzegiem Morze Czerwonego. Położony tuż przy piaszczystej plaży to zdecydowanie idealne miejsce do nurkowania oraz windsurfingu i kitesurfingu. Hotelik jest na prawdę czysty i fajny, wszystkie pokoje mają widok na morze lecz pokoje są mało eleganckie.

Raj dla osób lubiących sporty wodne. Dość daleko od centrum Hurghady dlatego polecamy go dla osób, którym wystarczą sporty wodne aby odpocząć. 😊 

Sheraton Soma Bay Resort 5* 

Bezpłatnie animacje dla dzieci w wieku 4-12 lat, wieczorne show dla dorosłych, 1,5 godziny gry w ping ponga są super opcją dla każdego. 

Czysty i zadbany hotel z przepiękną plażą. W hotelu mamy do dyspozycji także  restaurację rybną, której każdy powinien spróbować. Przy hotelu znajduje się Aqua Park dodatkowo płatny, który nie znajduje się na terenie hotelu. Fajny pomysł na wakacje choć chyba od hoteli z sieci Sheraton wymagalibyśmy trochę więcej.

Labranda Club Makadi 4* 

Jak na hotel 4* jest bardzo czysty i ma ładne baseny. Plaża jest bardziej żwirkową niż piaszczysta. Pokoje są czyściutkie i dość przestronne. Niestety widać troszkę , że hotel nie jest nowy i wymaga w niektórych miejscach odświeżenia. W restauracji mamy bardzo duży wybór wielu pysznych dań, które na pewno każdemu przypadną do gustu. 

Labranda Royal Makadi 5*

Skromny jednak czyściutki hotel. Położony tuż przy piaszczystej plaży. . Szeroka plaża zdecydowanie będzie atutem tego hotelu ! Pokoje skromnie urządzone, jednak są na prawdę ok. Do dyspozycji gości jest wiele super atrakcji: tenis stołowy, rzutki, bilard, siłownia, fitness, aqua aerobik, siatkówka plażowa, koszykówka, boccia, animacje, plac zabaw – nuda was tutaj nie zastanie. 😊 

FORT ARABESQUE 4+*

Obiekt dzieli się na 3 sekcje: Zachodnie Skrzydło, Wschodnie Skrzydło oraz Ville. Boskie centrum SPA – zadowoli największego leniucha. 

Hotel ma dość skromne pokoje w budynku głównym. Wrażenie dopiero robi willa, która ma prywatne wejście do basenu. Dookoła jest zielono i bardzo przytulnie, piaszczysta plaża, z której rozciąga się piękny widok…mega.

Hotel ten zapewnia rozrywkę również dzieciom dla nich właśnie mamy do dyspozycji min. miniclub i plac zabaw.

Sunrise Royal Makadi Aqua Resort 5*

Cudowny hotel sieci Sunrise rozłożony jest na bardzo dużym terenie idealny dla osób lubiących spacerować. Na terenie hotelu mamy bilard oraz dyskotekę.

W amfiteatrze możemy zobaczyć przygotowany wieczorny program przez hotelowych animatorów. Plaża jest piaszczysta z maleńkim portem jachtowym, który nie przeszkadza w wypoczynku. Na terenie hotelu mamy miejsce do ceremonii ślubnej, którą można tu zorganizować. Pokoje jak w wszystkich hotelach sieci Sunrise są bardzo elegancko urządzone i bardzo czyste. Na terenie mamy również min club dla dzieci i Aqua Park.W hotelu tym mamy dostępne pokoje rodzinne z łóżkami piętrowymi.

 

Sunrise Holidays Resort 5*

Naszymi oczami…

Hotel Sunrise Holiday jest hotelem wyłącznie dla osób dorosłych. Zlokalizowany jest blisko miasta idealny wybór dla osób, które chcą pozwiedzać miasto i jednocześnie wypocząć w hotelu, który znajduje się bezpośrednio przy morzu. Pokoje w tym hotelu są trochę skromniejsze niż w pozostałych hotelach tej sieci. Z restauracji mamy przepiękny widok na morze.

Plaża jest dość wąska ale możemy skorzystać również z leżaków na pomoście. Basen jest podgrzewany w sezonie zimowym oraz mamy tutaj nowość nowy basen infinity z widokiem na morze. Świetny wybór dla par, które chcą wypocząć w hotelu dla dorosłych.

Sunny Days El Palacio Resort 4*

Mieliśmy okazję zobaczyć pokoje odnowione jak i jeszcze przed remontem. Do przyszłego sezonu letniego mają być już odnowione wszystkie pokoje.

Pokoje odnowione wyglądają bardzo elegancko i czysto. Na terenie hotelu mamy zjeżdżalnie dla dzieci starszych i młodszych. Hotel ma kształt litery „U” a w środku budynków mamy zrobioną zatoczkę,w której mamy naprawdę przyjemnie ciepłą wodę.Restauracja jest niewielka jednak w niej jedzonko jest pyszne. Tuż przy hotelu znajdziemy rafę koralową.

King TuT 4* i Sphinx Resort And Aqua Park 4*

Obiekty położone bardzo blisko centrum miasta – 5 km. Dlatego wieczorne spacery i dyskoteki w tym miejscu są bardzo dobrze znane. Hotel King Tut oraz Sphinx Resort And Aqua Park tworzą jeden kompleks klienci wybierający jeden lub drugi obiekt muszą jadać tylko w swoich restauracjach i sypiać w budynkach konkretnych hoteli z całej infrastruktury korzystają tak samo.

Niestety są to najsłabsze hotele, które mieliśmy okazję zobaczyć w czasie naszego pobytu w Hurghadzie. Jednak nadal dość często wybierane przez wielu turystów.  Na terenie hoteli znajduje się plaża z pomostem oraz Aqua Park, który jest czynny od godziny 10 do 12 oraz 14 do 17. 

Meraki Beach Resort (by Sunrise Hotel Group) 4* 

Hotel Meriaki został oddany do użytku w maju 2018 roku jest to najnowszy hotel, który mieliśmy okazję zobaczyć . Niech Was nie zmylą 4* hotel jest bardzo nowoczesny i warto wspomnieć, że jest to hotel wyłącznie dla osób dorosłych przy wyjściu z recepcji znajdziemy część wypoczynkową, basen i leżaki oraz piękny zielony ogród jak i miejsce na wypoczynek przy kawie. Znajduje się tu również restauracja z burgerami. Na wprost nas ukarze się nam przepiękna piaszczysta plaża na której znajdziemy zjeżdżalnie wodne.

Przechodząc w lewą stronę może spotkać nas niespodzianka a mianowicie podgrzewany basen z świetną muzyką. Pokoje w tym hotelu są nowoczesne i bardzo przytulne dla tych którzy wolą surowy klimat również znajdziemy pokój, który właśnie w takim stylu został urządzony. Bary są w nowoczesnym stylu z kanapami udekorowanymi kolorowymi poduszkami co naprawdę sprawia, że można tu odpocząć. Hotel godny polecenia ! 

Palm Beach Resort 4*

W tym hotelu mieliśmy okazję jeść lunch i możemy spokojnie powiedzieć, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pokoje w tym hotelu są bardzo skromne ale czyste. W hotelu tym mamy jeden basen podgrzewany z zjeżdżalniami. Na terenie hotelu znajdziemy również rozrywki dla dzieci czyli mini club i plac zabaw.

Caves Beach Resort 5*

Naszymi oczami… hmm? ZDECYDOWANIE TO COŚ INNEGO!

Hotel ten jest bardzo specyficzny zbudowany jest w klimacie jaskini. Jest to hotel wyłącznie dla osób dorosłych. Infrastruktura hotelu jak i pokoje mogą przenieść nas w świat na podstawie bajki Flinstonowie co ma swój specyficzny klimat. Mieliśmy okazję zobaczyć pokój z bezpośrednim dostępem do basenu. Na terenie hotelu znajdziemy siłownie oraz spa. Niestety plaża w tym hotelu jest kamienista przy wejściu do morza. Hotel na swoim terenie nie ma dużo zieleni, przeważająca zielenią hotelową są kaktusy. Przy basenie odbywają się animację a po wyjściu z hotelu zaraz po prawej stronie mamy dyskotekę w takim samym stylu jak hotel.

A co jeśli hotel już wybrany? Podróż zaplanowana … więc czas przygotować jakieś atrakcje ! Co będziemy robić w czasie wolnym? Jak zabić nudę? Sprawdźcie co według nas obowiązkowo powinno się znaleźć na naszej liście miejsc wartych odwiedzenia.

🌴🌴 Zobacz nasze najlepsze propozycje na wakacje w Egipcie ! I zaplanuj najfajniejsze wakacje 2019 ! www.udane-wakacje.pl

W  Egipcie nikt nie będzie się nudził – wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę oraz atrakcje dopasowane do indywidualnych upodobań.

TOP 8 miejsc, które wręcz MUSISZ zobaczyć będąc na wakacjach w Egipcie ! Wspaniałe plaże, malownicze wybrzeża, boska – całoroczna pogoda przez cały rok… to magiczne zakątki Egiptu. Przedstawimy wam więc kilka hitów starożytnego Egiptu, które musisz odwiedzić będąc w tym kraju !

1⃣ Rejs na snurkowanie – to nasza propozycja, którą sprawdziliśmy podczas naszego pobytu w Egipcie i było mega ! Delikatny wiaterek, boskie promienie słoneczka i szum fal obijających się o łódź a następnie skok do wody ! Jeśli wy też ubicie też takie wodne atrakcje z pewnością spodoba się wam ta wycieczka !

2⃣ Jeden z siedmiu cudów świata czyli boskie piramidy w Gizie – osiem kilometrów od Kairu, w Gizie, ponad pustymi obszarami oraz kompleksem mniejszych piramid i grobowców górują trzy wielkie piramidy. Nie opodal wznosi się ogromny posąg Sfinksa. Te cuda starożytnego świata przetrwały blisko 5000 lat ! Największy jest pomnik nagrobny faraona Cheopsa, którego piramida ma aż 147 metrów wysokości. Piramida stojąca pośrodku, zbudowana jako druga, jest nieco mniejsza i należy do syna Cheopsa, Chefrena. Trzecia, znacznie mniejsza, jest piramidą faraona Mykerinosa, wnuka Cheopsa. Gdy byliśmy mali piramidy były dla nas wręcz nieosiągalne ! Oglądając je w telewizji co chwila widzieliśmy je w bajkach lub filmach… Teraz wystarczy wybrać się na super wakacje w Egipcie a następnie tak zagospodarować swój plan wakacyjny aby jednego dnia wybrać się na całodniową wycieczkę na piramidy ! 😉😉

3⃣ Kair – położona nad Nilem stolica Egiptu – Kair jest miastem, które robi ogromne wrażenie na każdym turyście, kupcu czy dyplomacie. Miasto to przede wszystkim zaskakuje przybysza swoim ogromem. Zachwyca kulturą i historią a aby ją poznać po prostu trzeba tam być ! Od XIX wieku Kair stał się dużym centrum turystycznym. Znane na całym świecie zabytki, duża liczba muzeów, meczetów sprawiło, że turyści często i chętnie odwiedzają to miasto.

4⃣ Sakkara – Sakkara to starożytny cmentarz miasta Memfis – stolicy egipskiego Starego Państwa. Nazwa miejscowości wywodzi się przypuszczalnie od imienia lokalnego boga Sokarisa. Ta starożytna nekropolia położona jest ok. 33 km na południe od Kairu. Należy do oddalonej o ok. 5 km na zachód Memfis. Sakkara była miejscem, gdzie chowano zmarłych królów, dostojników oraz inne ważne osobistości państwowej począwszy od czasów I dynastii a skończywszy na czasach ptolemejskich oraz rzymskich.

Najsłynniejszym zabytkiem jest piramida Dżesera. Pierwsza na świecie monumentalna budowla została zbudowana z sześciu segmentów w kształcie grobowców komorowych.W środku zamurowanej komory umiejscowiono posąg samego władcy Dżosera w pozycji siedzącej. Do wnętrza piramidy można wejść tylko i wyłącznie za pozwoleniem. Wewnątrz niestety nie jest oświetlona.

5⃣ Nurkowanie; świat rafy koralowej – to atrakcja, którą musisz koniecznie odhaczyć na swojej liście największych atrakcji ! Podwodny świat i podwodne życie, jest niezapomnianym widokiem. Często można zaobserwować różne gatunki ryb tropikalnych. Warunki do nurkowania są tu wspaniałe przez cały rok. Korale Morza Czerwonego nie są uszkodzone gdyż nie przeprowadzano tu połowów ryb przy użyciu dynamitu. Widoczność jest dobra do znakomitej przez cały rok.

Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie ! Miejsc, w których będziemy mieć  możliwość nurkowania znajdziemy na prawdę wiele, dlatego bez obaw ! Planuj wycieczkę i nurkuj w podwodny świat.

6⃣ Asuan – jest nie tylko celem wycieczek, ale również znaczącym ośrodkiem lokalnej turystyki. Dodatkowo cieszy się opinią naturalnego uzdrowiska, gdyż dzięki kąpielom piaskowym leczy się wszelkiego rodzaju schorzenia stawów.

Asuan uważany jest za jeden z najbardziej suchych miejsc na świecie, zamieszkiwanych przez ludzi. Dlatego większość osad nie jest przykrytych dachami. Wspaniały klimat, krajobraz tego miejsca dodają mu uroku. Miasto uchodzi  za idealny punkt wypadowy wycieczek, które są organizowane do świątyń m. in w File i Kalabaszy. Miejsce warte odwiedzenia !

7⃣ Najwspanialsza świątynia Egiptu – Najpiękniejsza i robiąca wielkie wrażenie budowla, dzieło faraona Ramzesa II Wielkiego może konkurować chyba tylko z piramidami. Siedzące na tronach przed świątynią kolosy o wysokości dwudziestu metrów przedstawiają oczywiście Ramzesa II. Jeden z nich stracił głowę podczas trzęsienia ziemi w I wieku przed naszą erą. Mniejsze figurki pomiędzy kolosami to krewni faraona. Gdy odkryto całe świątynie, stały się one atrakcją pierwszych rejsów po Nilu, organizowanych przez agencję Thomas Cook. Zobacz sam !

8⃣ Wielki Sfinks – znajduje się oczywiście w kompleksie piramid w Gizie, jednak zasługuje na szczególne wyróżnienie także tutaj ! Ten największy z posągów jaki kiedykolwiek wzniesiono w starożytnym Egipcie, jest również wieloznacznym symbolem, jednym z jego cech jest owa zagadkowość, Symbol sfinksa jako zagadki dodatkowo utrwaliła w nas owa przypowieść o Edypie spotykającym go, na swej drodze. Wyjątkowy posąg, który koniecznie musimy zobaczyć  będąc w Egipcie !

Ciepło i tanio – te dwa argumenty zdają się być decydujące. Oferta jest szeroka, pogoda gwarantowana – czego chcieć więcej? NIC ! Dlatego wybierz kierunek – EGIPT ! ☀☀

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *