Miejsce jeszcze nie odkryte… RIO DE JANEIRO !

Wyjątkowe i jeszcze do końca nie odkryte miasto w Brazylii, największe tuż po Sao Paolo. Miejsce, które przyciąga niczym magnez – przyciągnęło i Nas ! Wyjątkowy klimat, atmosfera i kultura… to niejeden z czynników które zachwyca ! Miejsce otoczone z każdej strony zielonymi wzgórzami, nad którymi góruje pomnik Chrystusa Zbawiciela.

Rio to miejsce jeszcze nie do końca odkryte przez turystów, nie do końca przygotowane na klientów luksusowych – to miejsce, które zaczyna ”raczkować” w tym temacie. Jednak Nas to zdecydowanie nie odciągnęło od wyboru właśnie tego miejsca ! Ten klimat i kultura wręcz musi taki być ! To miejsce, które zapadnie wam w pamięci na długi czas ! Czy wrócimy ? Oczywiście, że tak ! I to koniecznie !

Mimo, że czas upłynął nam jak przez palce – zobaczyliśmy masę cudownych miejsc i poznaliśmy masę wyjątkowych ludzi ! Miasto samby absolutnie nas nie rozczarowało ! Przecież to miejsce, gdzie góry, plaże i morze tworzą unikalną mieszankę.
Nie wspomnieć o życiu nocnym w Rio, to nie powiedzieć nic.  To tam każdego wieczora rozbrzmiewają rytmy jedynej i niepowtarzalnej muzyki.

W jakim miejscu spędziliśmy naszą podróż ? Jaki hotel wybraliśmy i czy było warto … ? A na co powinniśmy zwrócić uwagę przed naszą podróżą ? Na te pytania oczywiście znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym wpisie ! Zapraszamy ! ❤❤❤

Hotel Rio Othon Palace to Nasz wybór ! To jeden z 5****** gwiazdkowych hoteli w Rio ! Skusiła nas przede wszystkim bardzo fajna cena oraz opinie o tym miejscu ! To jeden z najbardziej znanych hoteli tuż przy słynnej Copacabanie ! Mając możliwość sprawdzić go dokładnie dla Was, to właśnie na niego padł wybór !

Hotel cudowną lokalizację … położony tuż przy słynnej plaży Copacabana sprawia, że staję się on jeszcze bardziej nieosiągalny… jednak to nic bardziej mylnego !
Wszystkie pokoje, studia i apartamenty są klimatyzowane oraz dysponują balkonem, telewizorem z dostępem do kanałów kablowych i minibarem. Niektóre z nich mieszczą również oddzielną część wypoczynkową i zapewniają boski widok na morze. Hotel ma super lokalizację, ponieważ w większość miejsc dostaniemy się bez żadnego problemu ! Małe knajpki, restauracje, bary i miejscowe sklepiki – to wszystko na wyciągnięcie ręki !

Wszystkie pokoje, studia i apartamenty są klimatyzowane oraz dysponują balkonem, telewizorem z dostępem do kanałów kablowych i minibarem. Niektóre z nich mieszczą również oddzielną część wypoczynkową i zapewniają widok na morze. Dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego ! My jednak zawsze polecamy choć raz spróbować przeróżnych dań miejscowej kuchni. Na mieście poznamy prawdziwy klimat i smak Brazylii.

Hotel położony jest od lotniska Rio de Janeiro-Santos Dumont wynosi 11 km, a od międzynarodowego lotniska Rio de Janeiro-Galeão – 23,8 km. Takie położenie hotelu sprawia, że dostaniemy bez żadnego problemu dostaniemy się do hotelu. Taksówki, ubery i cała masa wielu różnych środków transportu !ułatwi nam to zadanie ! Ważną informacją, którą należy podkreślić to fakt iż hotel zdecydowanie nie jest hotelem dla wymagającego klienta ! Hotel pomimo ***** gwiazdek, naszym zdaniem zasługuje na mocne jednak **** gwiazdki. Mimo to hotel na prawdę godny polecenia !

🤫🤫 Najważniejsze informacje…

1.Bezpieczeństwo – Brazylia to generalnie bezpieczny kraj. Jednakże należy unikać miejsc, które mogą być potencjalnym źródłem niebezpieczeństwa. Mamy na myśli na przykład dzielnice biedy (favele), do których lepiej się nie zapuszczać. Podobnie jak w wielu innych miejscach na świecie, szczególną ostrożność należy zachowywać w nocy oraz w miejscach, w których jest dużo turystów.
Rio uznawane jest za miejsce z dość wysoką skalą przestępczości, jednak nie należy się tym martwić na zapas ! Jedynym najbardziej odpowiednim wyjściem z tej sytuacji jest po prostu pilnowanie swoich własnych rzeczy ! Jeśli będziemy pilnować własnych rzeczy z pewnością nic nam nie zniknie z pola widzenia !

Na ulicy Rio de Janeiro lepiej nie epatować zbytnio drogim sprzętem elektronicznym. Robiąc zdjęcia na słynnej plaży Copacabana rozglądajmy się, czy ktoś przypadkiem nie wykazuje nami niezdrowego zainteresowania. Nie nośmy także przy sobie zbyt dużej ilości gotówki – lepiej zdeponować ją w bezpiecznym miejscu.

2. Rio … dla kogo ? Rio de Janeiro spodoba się miłośnikom plażowania, życia nocnego oraz natury, która tak hojnie obdarowała to najpiękniejsze miasto w Brazylii.

3. Ubezpieczenie – Czy warto ubezpieczyć się dodatkowo ? Czy wystarczy nam podstawowe ubezpieczenie, które najczęściej mamy zawarte w umowie ? My oczywiście zalecamy zrobić to przed każdą podróżą ! Nie ważne czy lecimy do Grecji czy lecimy właśnie do Rio.

Wybierając ubezpieczyciela należy pamiętać, aby w jego zakres wchodziła pomoc za granicą oraz koszty transportu medycznego do Polski.

Na jaką sumę się ubezpieczyć? To już indywidualna kwestia – odradzamy najtańsze pakiety, które stanowią tylko iluzoryczną ochronę.

4. Wiza – Czy musicie przed wylotem do Brazylii zaopatrzyć się w wizę? Oczywiście tylko wtedy jeżeli wasz pobyt w Rio de Janeiro i innych miejscach w Brazylii będzie mieć charakter typowo turystyczny i nie przekroczy 90 dni – jako obywatele Polski nie musicie posiadać wizy.

5. Język – w jakim języku najłatwiej będzie nam się porozumieć ? Sprawa wygląda następująco… bardzo mała część tamtejszej ludności posługuje się językiem angielskim. Jeśli już znajdziemy taka osobę to nasza rozmowa będzie bardzo krótka i zwięzła. 😉
Idealnie byłoby, gdybyście znali język portugalski, który jest obowiązującym językiem urzędowym lub hiszpański. Jeśli jednak nie potrafimy zbytnio dogadać się w tych dwóch językach, pozostaje nam często najbardziej trafny wybór, czyli mowa ciała, nasze ruchy oraz uśmiech !

6. Waluta – Walutą obowiązującą w Brazylii jest real brazylijski o międzynarodowym oznaczeniu BRL. Swoim wyglądem symbol brazylijskiej waluty – reala brazylijskiego (R$) – przypomina amerykańskie dolary.

1 real to równowartość 1,06 PLN100 PLN odpowiada ok. 94 realom.
Uniwersalną walutą, którą zawsze możecie wymienić na brazylijskie reale jest oczywiście amerykański dolar(USD).

7. Jakie ceny są w Brazylii ? jeśli chodzi o ceny, spokojnie można powiedzieć że są to ceny bardzo podobne do naszych cen z polskich sklepów czy barów. Na mieście znajdziemy całą masę sklepików, malutkich barów i restauracji. Wybór jest ogromny dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie !

8. Niezbędne dokumenty ? To przede wszystkim paszport WAŻNY CO NAJMNIEJ 6 MIESIĘCY OD DATY POWROTU DO POLSKI ! Wiele osób nie pamięta o tej jednak bardzo ważnej rzeczy !
W trakcie przekraczania granicy Brazylii turysta otrzymuje kartę wjazdu. Ważnym jest, aby ją zachował i nie zgubił, ponieważ jej okazanie jest niezbędne w trakcie kontroli granicznej przy wyjeździe z państwa. Ponadto służby graniczne mają prawo domagać się okazania przez podróżującego biletu powrotnego oraz niezbędnych w trakcie podróży środków finansowych na okres pobytu w Brazylii, takich jak karta płatnicza czy gotówka.

Jeśli wybór w końcu padnie na Rio KONIECZNIE musicie zobaczyć te miejsce … Zapewne widzieliście już troszkę zdjęć na naszym instagramie, jeśli jednak tak jak my chcecie więcej … zobaczcie sami !

Helitop RIO to rzecz obowiązkowa ! Helitop RIO ! Wchodzisz do helikoptera … na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżniającym się, jeśli jednak usiądziesz zobaczysz coś niesamowitego ! To rzecz obowiązkowa, którą będziemy polecać każdemu ! Koszt takie cuda może wydawać się ogromy jednak w rzeczywistości to ok 650 zł/os ! Widoki są nieziemskie! Widzisz Rio z góry… adrenalina działa niesamowicie ! Nawet przez chwilę nie pomyślisz o strachu ! Zresztą zdjęcia mówią same za siebie 👇👇👇

To kto chętny na następną podróż z Nami ?! ❤❤

I LOVE RIO !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *