TOKYO – Jak to ugryźć ?

Podróż w to miejsce było dla Nas niejako doświadczeniem z innej planety. To stolica i największe miasto Japonii. To stolica kraju „kwitnącej wiśni” –
Tokio dorównuje powierzchnią województwu lubuskiemu, a mieszka tam aż 35 milionów osób.
W samym środku metropolii jest niedostępny dla śmiertelników las otoczony murem, w którym stoi pałac cesarza. Centrum otacza pętla kolejki Yamanote. Poruszając się tylko tą jedną linią, można dojechać do najciekawszych miejsc w stolicy. To miejsce, w którym nie da się nudzić. Masa różnych miejsc i tajemniczych zakątków – czeka na największych odkrywców. Jest tutaj wiele dzielnic, których serca biją swoim własnym rytmem. Shinjuku to Times Square razy piętnaście !
Myśląc o Tokio, każdy z nas wyobraża sobie coś innego – niektórym na myśl przychodzą pędzący i rozgadani Azjaci, innym – wyjątkowa architektura. Nas zaskoczyło to miejsce totalnie… jednak było to mega pozytywne zaskoczenie ! Spędziliśmy tam nie zapomniane kila tygodni !

Podróż do Tokio to z pewnością bardzo rozwijające przeżycie – szczególnie dla osób, które nie podróżowały nigdy po tak odległych krajach. Warto udać się tam choćby po to, aby poznać tak odmienną kulturę, a tym samym nabrać zdrowego dystansu do własnej codzienności. Cudowne miasto Kioto,
miasto w zachodniej części, dawna stolica Japonii i siedziba cesarza czy Świątynia Fushimi Inari – zrobiły na nas boskie wrażenie i zapamiętamy je na długo !

Podczas tej podróży mieliśmy okazję sprawdzić to na czym zależy nam najbardziej. Hotele, to na nich często skupiamy się bardziej niż na ciekawych miejscach. Hotele bowiem po każdej podroży – polecamy, bądź odradzamy Naszym klientom. Staramy się sprawdzić takie miejsca na prawdę dokładnie i starannie. Nasz pierwszy wybór… hotel Hilton Tokyo Bay. Pięciogwiazdkowy hotel,
położony na wschodnim brzegu Zatoki Tokijskiej, zaledwie 20 minut jazdy pociągiem od dworca kolejowego Tōkyō . Jest oficjalnym hotelem parku rozrywki Tokyo Disney Resort. Tutaj każdy z gości czuje się wyjątkowo i może liczyć na indywidualną obsługę.

Budynek dzieli 6 minut spacerem (lub 1 minuta jazdy) od stacji kolejki jednotorowej Bayside obsługującej linię Disney Resort. Kolejką tą można dojechać bezpośrednio do parków rozrywki Tokyo Disneyland i Tokyo DisneySea. Przed hotelem zatrzymują się autobusy kursujące na lotnisko Narita. To nas bardzo zachęciło do wyboru właśnie tego miejsca !
Dojazd z pobliskiego lotniska to koszt około 100$ taksówką. Można też dojechać autobusem, koszt znacznie mniejszy. Super obsługa hotelowa, która dba o klienta doskonale. Super urządzone pokoje, w których odpoczniemy po całodniowym zwiedzaniu 🙂

Wbrew pozorom Tokio to jedno z najbezpieczniejszych miast świata. Mentalność szanujących prawo i uporządkowanych Japończyków nie pozwala im bowiem popełniać przestępstw bez wyrzutów sumienia.
Tokio to niezwykle czysta stolica z dużą ilością parków miejskich i wieżowców, które łączą się w cudowny krajobraz, jedną całość.

Drugim naszym punktem był hotel Piazza Hotel Nara, pięciogwiazdkowy hotel otwarty całkiem niedawno bo już w 2017 roku. znajduje się zaledwie minutę spacerem od stacji JR Nara. We wszystkich pokojach zapewniono bezpłatne WiFi. W całym obiekcie obowiązuje zakaz palenia, jednak nie jest to dla nas nic dziwnego. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, lodówkę i czajnik elektryczny. W łazience znajduje się bezpłatny zestaw kosmetyków, a niektóre pokoje wyposażone są w wannę. Dla wygody gości przygotowano suszarkę do włosów i kapcie. Super smaczne jedzonko i przemiła obsługa !

Co naszym zdaniem powinniście zobaczyć będąc w tym miejscu… ?

1. Tokyo Tower z 1958 roku w dzielnicy Minato i parku Shiba, czerwoną wieżę radiowo-telekomunikacyjną (odpowiednik wieży Eiffla. 😊

2. Fushimi Inari – to punkt obowiązkowy, jedno z najbardziej malowniczych i najczęściej fotografowanych miejsc w Kioto, a nawet w całej Japonii.  Naszym zdaniem to jedno z miejsc, które koniecznie musicie zobaczyć.

3. Nara – dla osób kochających zwierzęta to będzie raj. Miejsce przepełnione cudownymi danielami,
które stały się już niezmiennym elementem krajobrazu Nary. Witają i chętnie podchodzą do osób. Tutaj kupimy całą masę pamiątek i gadżetów.

4. Sztuczną wyspę Odaibę (zwaną także Daibą), na którą prowadzi Rainbow Bridge. Powstała jako japońska pozycja obronna w 1853 roku. 

5. Tokyo Skytree w dzielnicy Sumida, konstrukcję odporną na trzęsienia ziemi. To najwyższa budowla miasta (ma 634 metry) i najwyższa wieża telekomunikacyjna świata, z dwiema platformami widokowymi na wysokości 350 i 450 metrów, akwarium, planetarium i teatrem.

6. Kioto – położone na wyspie Honsiu zostało założone w 794 r. Aż do 1868 r było stolicą kraju. To wyjątkowe pod względem nagromadzenia zabytków miejsce – jest tu 1500 świątyń buddyjskich i około 200 shintoistycznych a do światowego dziedzictwa należy 17 zabytków w Kioto i jego okolicy. Są to trzy świątynie shintoistyczne, 13 buddyjskich klasztorów (częściowo założonych jako pałace) z przylegającymi wspaniałymi ogrodami oraz zamek Nijo-jo. Zamek ten został zbudowany w 1603 r, jako siedziba szogunatu. Jednym z najpiękniejszych innych zabytków jest skalny ogród zen świątyni Ryoan-ji. Mieliśmy okazję być również w tym miejscu i tak… potwierdzamy ! Ma swój niezwykły klimat ! 🙂

Kiedy jechać ?

👉👉 Najlepsza pora na wycieczkę do Japonii to okres od kwietna od połowy czerwca i od września do listopada. W Japonii mamy cztery pory roku, oprócz wyspy Nansei oraz południowej części Kiusiu. Napływ chłodnych mas powietrza z kontynentu azjatyckiego w zimie oraz ciepłych mas znad Pacyfiku w lecie jest przyczyną znacznego zróżnicowania klimatu w poszczególnych częściach archipelagu. W górach niezależnie od pory roku, temperatura spada wraz z wysokością, średnio o 0,6 °C co 100 m. Średnia ilość opadów wzrasta z północy na południe i wynosi od 800 – 1500 mm na Hokkaido do 2000 – 3000 mm na wyspach Nansei. Średnie temperatury w Tokio wahają się od około 5 °C zimą, przez około 15-20 °C wiosną i jesienią, do około 26 °C latem.

👉👉 Jaka waluta obowiązuje w Japonii?
Walutą Japonii jest jen. 100 JPY = 3,34 PLN (luty 2012). W obiegu są banknoty o nominałach: 1000. 2000, 5000, 10000 JPY oraz monety o wartości: 1, 5, 10, 50, 100, 500 jenów.

Nie. Między Polską a Japonią został zniesiony obowiązek wizowy przy wjazdach do 90 dni pobytu w celach turystycznych, prywatnych lub służbowych.  Jaka waluta obowiązuje w Japonii?
Walutą Japonii jest jen. 100 JPY = 3,34 PLN (luty 2012). W obiegu są banknoty o nominałach: 1000. 2000, 5000, 10000 JPY oraz monety o wartości: 1, 5, 10, 50, 100, 500 jenów.

👉👉 Czy potrzebna wiza ?
Nie potrzebujemy wizy. Między Polską a Japonią został zniesiony obowiązek wizowy przy wjazdach do 90 dni pobytu w celach turystycznych, prywatnych lub służbowych. 

👉👉 Transport po Japonii… jest ultra łatwy. Japonia ma super rozwiniętą sieć dróg. Poruszanie się po mieście jest samą przyjemnością i pozwala odkryć nam coś zupełnie innego i nieznanego.
Transport samochodowy odgrywa zasadniczą rolę w przewozach pasażerów oraz ładunków na terenie Japonii. W Japonii obowiązuje ruch lewostronny.

To miejsce, w którym czas płynie totalnie inaczej. Nie spoglądasz na zegarek bo chcesz wykorzystać cały dzień jak najlepiej, zobaczyć masę niezwykłych miejsc i poznać niesamowitych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *