Laponia – z wizytą u świętego Mikołaja

Niezwykła szansa aby spotkać świętego Mikołaja… już teraz staje się to możliwe ! Jak dobrze wiecie – traktujemy naszą prace ultra poważnie – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów staramy się robić wszystko aby każdy był zadowolony w 100 %. Dlatego nasze podróże staramy się wykorzystać jak najbardziej się da 🙂 A więc co warto wiedzieć przed podróżą ? Laponia jest miejscem totalnie niezwykłym. Naszym zdaniem to rewelacyjny pomysł na niezapomniany wyjazd z rodziną. Podczas naszego wyjazdu odwiedzimy położone na kole podbiegunowym Rovaniemi, czyli stolicę jej fińskiej części. To miasto, gdzie Boże Narodzenie trwa cały rok – to właśnie tutaj swój dom ma kochany przez dzieci (i nie tylko) Święty Mikołaj. W tym miejscu napewno nie zaznacie nudy… Białobrody staruszek urzęduje tam przez cały rok, nie tylko zimą. Laponia to miejsce, które umożliwia znaleźć się blisko natury – rozległe przestrzenie, góry, jeziora, torfowiska i mała liczba mieszkańców powodują, że mało jest tu zanieczyszczeń. Jak wyglądała nasza podróż koniecznie zobaczcie plan naszej podróży !

Dzień 1 – Zbiórka na lotnisku i wylot z Polski – przylot do Finlandii

Zbiórka na lotnisku i przelot do Rovaniemi, gdzie od samego początku poczujemy magię tego miejsca – lotnisko to jest oficjalnym lotniskiem Świętego Mikołaja. Przejazd do hotelu oraz czas wolny.

Dzień 2 – Wizyta w wiosce św. Mikołaja i Santa Parku!

Po śniadaniu udamy się do najprawdziwszej wioski św. Mikołaja. Od samego początku poczujemy świąteczną atmosferę i magię tego miejsca. Pójdziemy na pocztę, gdzie każdego dnia docierają tysiące listów adresowanych do Mikołaja przez dzieci z całego świata. Dzięki sumiennej pracy Elfów przy sortowaniu tak ogromnej ilości korespondencji, Mikołaj wie, jaki prezent przynieść pod choinkę. Będziemy mogli sami wysłać list do rodziny i przyjaciół z pozdrowieniami z tego miejsca. I najważniejsze – to w tym dniu poznamy prawdziwego Świętego Mikołaja. Każdy będzie miał chwilę, aby porozmawiać z nim o swoich marzeniach i życzeniach oraz będzie mógł wykonać z Mikołajem pamiątkową fotografię (zdjęcie płatne dodatkowo, ok. 32 Euro). Pojedziemy do położonego pod ziemią Santa Parku, gdzie będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Przejedziemy się pociągiem przez świat św. Mikołaja i zobaczymy, jak wyglądają przygotowania do świąt. Odwiedzimy Szkołę Elfów, gdzie zajęcia prowadzą Elfy-Profesorki, Piekarnię Pani Piernikowej, gdzie odbywają się warsztaty z ozdabiania pierników (duży, pyszny piernik w cenie ok. 3 Euro), Lodowy Pokój oraz oczywiście plac zabaw.

Dzień 3 – Czas wolny lub możliwość skorzystania z szeregu wycieczek fakultatywnych:

Wizyta na reniferowej farmie i nauka prowadzenia sań (2,5 h) – odwiedzimy wioskę, której mieszkańcy od ponad 400 lat zajmują się hodowlą reniferów. Zobaczymy te wspaniałe zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz poznamy ciekawostki dotyczące ich życia. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji, każdy będzie mógł zasiąść za saniami i spróbować uzyskać „reniferowe prawo jazdy” (brak limitu wiekowego!). Jeżeli komuś będzie zimno, będzie mógł ogrzać się w pobliżu ogniska ze szklanką gorącego soku z jagód, a na lunch udamy się do tradycyjnej, lokalnej restauracji.

Cena od 459 zł.

Wizyta na farmie husky i psi kulig (2 h) – poczujemy się jak prawdziwi Lapończycy, dla których kiedyś psie zaprzęgi były jedynym środkiem transportu. Obecnie pomimo rozwoju technologicznego, takie przemieszczanie się jest wciąż powszechne. Zasiądziemy wygodnie w saniach i udamy się na niesamowitą przejażdżkę. Po wszystkim będziemy mogli zobaczyć, jak żyją psy w wiosce oraz ogrzejemy się szklaneczką soku jagodowego przy ognisku.

Cena od 459 zł.

Śnieżny hotel i kolacja w Lodowej Restauracji – po 30-minutowym transferze znajdziemy się w hotelu Arctic Snow, gdzie w lodowej restauracji zjemy smaczną kolację (3-daniowe menu, danie główne do wyboru). Po posiłku przewodnik opowie nam o hotelu, o jego specjalnych cechach, zobaczymy jak wyglądają pokoje i śnieżna sauna. Na koniec można zamówić drinka z lodowego baru, podawanego w lodowej szklance (dodatkowo płatne).

Cena od 479 zł.

Dzień 4 – Wylot z Finlandii – przylot do Polski

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski, wczesnym popołudniem przylot do Warszawy – koniec ekscytującej podróży.

Przewodnik Laponia

Region:Laponia
Kraj:Finlandia 
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Helsinki
Liczba mieszkańców:5 313 026 osób
Powierzchnia:338 145 km2
Waluta:euro
Język:fiński, szwedzki
Wiza:nie

Kiedy jechać do Laponii?

Warto jechać latem, gdyż jest to najcieplejsza pora roku. Jednak warto wybrać się tu również w okresie bożonarodzeniowym po to, by spotkać się osobiście ze św. Mikołajem. Jeśli wybieramy się w lutym lub w marcu, będziemy mieli okazję do obserwacji zorzy polarnej. Według lapońskich wierzeń zorza polarna to wielki lis, machający ogonem ponad lasem.

Czy potrzebujemy wizę do Laponii?

Wybierając się do szwedzkiej, norweskiej lub fińskiej części tego regionu nie potrzebujemy wizy. Wystarczy ważny paszport bądź dowód osobisty.

Zakupy, czyli co kupić ?

W Rovaniemi znajdują się centra handlowe Sampokeskus, Revontuli i Rinteenkulma, w których mieszczą się dziesiątki restauracji i sklepów sprzedających ubrania, biżuterię, sprzęt sportowy oraz sprzęt elektroniczny. W centrum miasta są także małe, kameralne butiki, natomiast punkty sprzedaży słynnych fińskich marek, takich jak Marimekko i Iittala, oraz marek lokalnych, na przykład Taigakoru i Marttiini, znajdują się w Pajakylä.

Kiedy jechać do Laponii?

RovaniemiIvalo i Kittilä mają własne lotniska w dogodnej odległości. Najlepszym środkiem transportu z lotniska do wioski jest taksówka, zwykle dostępne są też autobusy kursujące z terminali przylotów do ośrodków narciarskich i innych miejsc

Koniecznie sprawdźcie naszą propozycje 👉👉👉 https://holidaycafe.pl/l,Finlandia:Laponia;Finlandia:Wyc.+Objazdowe,,2020-10-20,,,,2,,,,samolot,,,,,1;21,,,,,,,,,,,UNQM

Cena powyższej oferty zawiera:

– przelot na trasie Warszawa – Rovaniemi – Warszawa renomowanymi liniami rejsowymi Finnair
– zakwaterowanie w hotelu Aakenus 3* na 03 noce wraz ze śniadaniami i dostępem do sauny
– wizyta w wiosce Świętego Mikołaja oraz bilet wstępu do Santa Park (dzień 2.)
– transfery lotniskowe i opiekę polskiego pilota
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

– dodatkowych posiłków, wydatków własnych, napiwków
– dopłaty do opcjonalnych wycieczek fakultatywnych
– dopłaty do opcjonalnej kolacji w formie bufetu w kwocie 279 zł/os


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE FINLANDII

Ambasada Republiki Finlandi

ul. Chopina 4/8, 00-559 Warszawatel.: 629 40 91, 598 95 00fax: 621 34 42e-mail: sanomat.var@formin.fi

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Finlandii

Ambasador: Janusz NiesytoFinlandia, Helsinki, Armas Lindgrenin tie 21, 00570tel.: +3589 618 280tel. dyżurny: +358 503 293 567fax: +3589 684 74 77e-mail: helsinki.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *