USA – „Zachodnie wybrzeże”

VIP Study Tour ! Przygoda wyjątkowa !

Wylot z Warszawy. Bezpośredni przelot do Los Angeles. Przylot w godzinach wieczornych. Późne zakwaterowanie w hotelu. Tak miał wyglądać nasz pierwszy dzień tej przygody ! I właśnie tak wyglądał … Jeśli jesteście ciekawi więcej szczegółów… zostańcie z Nami ! 🤭🤭


Światowe metropolie obok fascynujących zjawisk przyrody. Rozgrzane highways i burze śnieżne w Górach Skalistych. Disneyland, Las Vegas, Hollywood… Stany Zjednoczone Ameryki to cały świat w jednym kraju! To trzecie pod względem liczby ludności państwo, a czwarte pod względem powierzchni.
Na terenie Stanów Zjednoczonych mieszka 300 mln ludzi. 13% z nich to Afroamerykanie, ok. 4% ma azjatyckie korzenie, 14% pochodzi z obszaru Ameryki Łacińskiej, a nie cały 1% to rdzennie mieszkańcy tych terenów (m.in. Indianie i Inuici). To miejsce, które co roku przyciąga na prawdę ogromną ilość turystów ! Nic dziwnego ! Tamtejszy klimat, ludzie i kultura robią całą robotę ! Nasza podróż była niezwykła i z chęcią wrócimy tam ponownie ! To zaczynamy ! ❤❤❤

Po wczesnym śniadaniu w hotelu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie. Na początek przeniesiemy się do świata baśni Walta Disneya i odwiedzimy centrum koncertowo – teatralne o niesamowitej bryle z ogrodem na dachu, mieszczące ponad 2200 osób ! To było coś extra ! Miejsce, które każdy musi odwiedzić i zobaczyć ! Aa potem… Panorama Los Angeles ze szczytu Griffith Park należy do jednego z najpiękniejszych widoków w mieście. W naszym programie nie mogło oczywiście zabraknąć również Universal Studios !

Podczas naszej wizyty w tym miejscu mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie, śmiało możemy powiedzieć NAJLEPSZE ATRAKCJE ! Czwartego dnia naszej wizyty po śniadaniu wyjazd do Death Valley – Doliny Śmierci oraz wielkiego kanionu. Wyjątkowa dolina śmierci, która jest najbardziej suchym i gorącym obszarem w USA, ale i niezwykle urzekającym. Dolina ciągnie się na długości 225 km tworząc kanion ograniczony pasmami górskimi. Widoki były nieziemskie ! Jak myślicie jak wygląda teraz nasza tapeta na telefonie ? Właśnie tak ! 👇👇

Następnie spacer po Hoover bypass – moście przerzuconym pół kilometra ponad kanionem rzeki Koloroado, łączącym Nevadę i Arizonę. Kolejnym i najważniejszym punktem programu tego dnia będzie wizyta nad Wielkim Kanionem Kolorado, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie ! To wszystko brzmi tak… że aż chcemy tam wrócić ! 😍😍

Tego dnia najbardziej czekaliśmy na lot helikopterem nad Wielkim Kanionem. Cała atrakcja była pod znakiem zapytania ale udało nam się ! Po południu udaliśmy się do Venice i Santa Monica – położonych nad brzegiem Oceanu Spokojnego. Piękne, szerokie i piaszczyste plaże Pacyfiku to ikona Kalifornii. Charakterystyczne budki ratowników, czy molo w Santa Monica, na którym kończy się legendarna droga 66 to obowiązkowe punkty każdej wizyty w Los Angeles. Śmiało możemy stwierdzić, że kolejny naszym zdaniem obowiązkowy punkt takiej wycieczki to Dolby Thetre !

Ta podróż zapełniła nasze karty pamięci jak i w telefonach tak i w aparatach fotograficznych ! 🤔 Nic dziwnego !

Mamy nadzieję, że kilka te kilka porad jakie przygotowaliśmy dla Was … zrobi całą robotę i zachęci was na wybór właśnie tego kierunku.😊
Bilet lotniczy załatwiliśmy, wiza załatwiona, amerykańska podróż marzeń przed Tobą! 

Kilka najważniejszych pytań przed podróżą:

💛 Jaki transport wybrać ?

Najtaniej i najciekawiej jest oczywiście podróżować autostopem, jednak to opcja dla osób, których czas podróży nie jest mocno ograniczony. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że podróżowanie na stopa po USA jest w wielu stanach nielegalne !

💛 Wiza, przepisy wjazdowe.

Obywatele polscy muszą mieć wizę wydaną przez konsula Stanów Zjednoczonych; nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Obowiązek wizowy nie dotyczy posiadaczy prawa stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych; ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej (Customs and Border Protection) i zdarza się, że obywatele polscy nie są wpuszczani do Stanów Zjednoczonych mimo ważnej wizy. 

💛 Czy są obowiązkowe szczepienia ?

Od osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Polski nie są wymagane szczepienia. Jednak MY zawsze radzimy naszym klientom oraz przypominamy o możliwości wykupienia dodatkowych ubezpieczeń przed każdą podróżą ! Tą małą jak i tą dużą.

💛 W jakim języku się dogadamy na miejscu ?

Chociaż Stany Zjednoczone nie mają oficjalnego języka na poziomie federalnym, to język angielski jest de facto językiem narodowym ! NOŁ PROBLEM !

💛 Czy jest smacznie ?

No jasne, że tak ! Kto nie zna słynnych i typowych dań kuchni amerykańskiej ?!

Znacie zaskakujące ciekawostki i informacje o USA ?

 • Chociaż większość Amerykanów mówi po angielsku, nie ma oficjalnego języka narodowego.
 • Nowy Jork był pierwszą stolicą USA. Miasto Nowy Jork było stolicą kraju przez pięć lat w latach 1785-1790. Miasto odegrało znaczącą rolę w utworzeniu nowego rządu po klęsce Brytyjczyków i traktatu, który zakończył wojnę.
 • Stany Zjednoczone zużywają 18% światowej energii.
 • Niepodległość od Wielkiej Brytanii uzyskana została 4 lipca 1776 roku. 
 • Kraj ten jest 30 razy większy od Polski.
 • W stanie Montana jest 3 razy więcej krów niż ludzi.
 • Niedźwiedź grizzly jest oficjalnym zwierzęciem stanu Kalifornia. Co ciekawe ostatnio widziano go w tamtych rejonach w 1922 roku.
 • Siedem promieni korony na koronie Statua Wolności reprezentuje siedem kontynentów. Każda z nich mierzy do ponad 2 metry długości i waży nawet 70 kilogramów
 • Najwyższy na świecie Roller Coaster znajduje się w stanie Ohio.
 • Każdego roku w Kalifornii występuje około 500 000 wykrywalnych wstrząsów sejsmicznych.
 • W Stanach Zjednoczonych narodził się jazz, country, gospel, rock, blues, pop, disco, metal, grunge, hip-hop, house i techno…. kto nie zna tego rodzaju muzyki ?!
 • 80% gruntów w stanie Nevada należy do rządu. Te ziemie są zarezerwowane dla schronisk dzikiej fauny i flory, lasów, obszarów dzikiej przyrody, pomników, parków narodowych i terenów zarządzanych przez Biuro Gospodarki Gruntów.
 • Obecna flaga amerykańska zawiera 50 gwiazdek i została zaprojektowana przez ówczesnego licealistę Roberta G. Hefta. Początkowo Heft w 1958 roku stworzył amerykańską flagę jako projekt szkolny w szkole średniej. Heft zdobył ocenę B w swoim projekcie, ale jego nauczyciel Stanley Pratt obiecał, że jego ocena zostanie ponownie rozpatrzona, jeśli Kongres Stanów Zjednoczonych zaakceptuje projekt flagi. Projekt Hefta został nie tylko wybrany, ale również przyjęty przez prezydenta 1959 roku.

Jeśli tylko zastanawiacie się nad takim kierunkiem … piszcie do Nas ! My załatwimy wszystko za was ! I zrobimy wszystko aby wasza podróż była totalnie wyjątkowa i niezapomniana ! 😍😍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *