Mykonos

Nazywane jedną z najpiękniejszych greckich wysp. Drogie, komercyjne, a także eleganckie, olśniewające i zwyczajnie piękne. Co jest prawdą, a co plotką? Miejsce, które za każdym razem gdy tutaj jesteśmy olśniewa od nowa. Mykonos jest idealnym miejscem na wakacje żeglarskie z uwagi na silne, nadmorskie wiatry. Położona na Morzu Egejskim wyspa pełna jest kolorowych łódek, stylowych jachtów i uroczych dzielnic portowych. 

Zdecydowanie bardziej głośne , imprezowe od Santorini – dlatego częściej wybierane przez osoby szukające wakacyjnej rozrywki. Tutaj życie nocne tętni życiem w 100%. Z czym kojarzy nam się Mykonos … ? Białe domy , wiatraki i spacerujące ulicami pelikany , piękne plaże, jedne z najlepszych w Grecji. Mykonos nigdy nie śpi. Wieczna fiesta odbywa się nad lazurowym morzem na piaszczystej plaży.

Cavo Tagoo Mykonos***** to perełka tej wyspy ! Można powiedzieć ikona Mykonos.

Hotel z przecudowną atmosferą , gdzie muzyka i ciepło bijące od obsługi powoduje , że chcesz wrócić tutaj zanim stąd wyjedziesz. Hotel zbudowany został w roku 1984. Jeden z pierwszych obiektów tego typu na wyspie, jest prawdziwym symbolem wypoczynku w najwyższym standardzie – kosmopolityczny szyk, designerskie przestrzenie i wnętrza, muzyka na żywo, duży basen bez krawędzi, spa, wyśmienita kuchnia grecka i japońska oraz dbająca o każdy detal obsługa. Obiekt co roku przyciąga tutaj masę turystów z całego świata !

Przestronne, utrzymane w minimalistycznym stylu pokoje, apartamenty typu suite i wille – dostępne są do dyspozycji gości. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, centralne ogrzewanie i łazienkę. Balkon należy do standardowego wyposażenia większości pokoi. Urzekającą atmosferę wielu kwater podkreśla widok na morze. Pokoje dysponują łóżkiem typu king size oraz sofą.

To tutaj znajdziemy liczne plaże z całą infrastrukturą typowo plażową, jak i te zupełnie dzikie. Najbardziej znane plaże zorganizowane to: Paradise, Super Paradise, Ornos, Platis Gialos, Psarou, Scorpios, Agios Stefano, Kalo Livadi (najdłuższa plaża na Mykonos). To na tych plażach znajdziecie stylowe deptaki, leżaki z kolorowymi parasolami, restauracje i bary. Na Mykonos ceny w restauracjach są dosyć wysokie. Niemniej jednak odwiedzając tę wyspę, warto przynajmniej sporadycznie zaglądać do tamtejszych restauracji aby móc poznać i spróbować ich kuchni.
Naszym zdaniem to miejsce idealne wręcz na wyjazd we dwoje ….
Niezapomniane widoki , wyjątkowa atmosfera i klimat , którego nie zapomnicie przez długi czas !

Najważniejsze informacje:

Region:Mykonos
Kraj:Grecja
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Ateny
Liczba mieszkańców:11 216 708 osób
Powierzchnia:131 940 km2
Waluta:euro
Język:grecki
Wiza:nie


Jaka waluta obowiązuje ?
Euro (EUR). Grecja jest państwem członkowskim Unii Europejskiej i używa jej jednolitego waluty – Euro.


Gniazdka , napięcie ?
Napięcie: 220 V.


Czy plaże w Grecji są płatne?
Plaże: wstęp najczęściej jest bezpłatny; wypożyczenie leżaka z parasolem – ok. 6-8 EUR/dzień.


Aktualne przepisy wjazdowe ?
https://www.tui.pl/podroz-z-tui/przepisy-wizowe#grecja


Czy potrzebna jest wiza ?
Nie. Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/ Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.


Jaki jest czas lokalny w Grecji?
Czas polski plus 1 godz.
Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.Czy warto wybrać ten kierunek ? Naszym zdaniem zdecydowanie ! Choć na kilka dni warto poczuć ten wyjątkowy klimat jaki panuje na Mykonos. Każdy w podróży szuka czegoś innego więc aby poznać to miejsce trzeba poczuć to na własnej skórze !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *